pühapäev, 8. märts 2009

Märtsipäike.

särav märtsipäike paneb lausa iseenesest näpud seemneid mulda siputama.
kuigi vist veits vara, kuid siiski, ehk õnnestub nad juba suurte taimedena peenrasse istutada. nii katsetuseks külvasin pisi-pisikesed seemnekogused:

madal mungalill Alaska
madal peiulill Bonita
madal aedaster, segu
madal pruudisõlg, segu Lilliput
vanikkuljus
aedaster, segu Unicum

ning asetasin nad traditsiooniliselt ahju otsa idanema.juba pikeerimisküpseks saanud tomati ja paprikataimekesed leidsid oma vahekasvukoha enne kasvuhoonesse istutamist.


siinkohal võrdlus paprikaseemnete idanevuse kohta: vasakpoolses potis on otse paprikast enne külvi võetud seemnetest tärganud taimed ja parempoolses poest ostetud seemnepakikesest külvatud

peaks mainima, et vist ikka mingi vahe on...
tomatitaimedel on juba natuke pärislehekesti olemas, seega viimane aeg pikeerimiseks. 10 taimekest, igaüks sai oma poti.


kuna kevadel saavad aknalauad traditsiooniliselt "ülerahvastatud", otsustasin paprikataimed ühte anumasse paigutada.
anum on põhjaauguta, seega vooderdasin põhja kividega, et natukegi oleks kastmise käigus tekkival liigveel kogunemiskohta.


ja siin nad siis on, kõik koos ühise perena.

näib küll, et veidi tihedalt, kuid olen arvestanud sellega, et mõned taimed ehk vähesema elujõuga juhtuvad olema.


aga see ei ole veel kõik...õues oli nii ilus olla, et otsustasin isegi kasvuhoones askeldada.siin ta siis on, ootevalmina.
tavaliselt väetan kevadel kanasõnnikuga, kaevan läbi ja kui lund veel juhtub olema, loobin lume kastmisveeks sulama.
ja nüüd enam ei liiguta midagi rohkemat. ootan vaid, kunas hakkavad kasvama isekülvi teel leviv salat, till ning lilledest rebasesabad ja ehk veel midagi.


aga see pussakas seal kasvuhoone lõpus on viinamari. mulle näib, et ta tahaks saada mingit harvenduslõikust, kuid kuidas seda teha? eitea, ei tea...
viljapuid oskan küll lõigata, kuid viinamarja mitte.
teab ehk keegi nõuga abiks olla?

1 kommentaar:

MUHEDIK ütles ...

Tubli oled!
Viinamarjalõikusega aidata ei oska, pole kordagi lõiganud. Aga kui Sa peaksid A.Kähri tundma, siis tema lõigub enda omi igal aastal.