neljapäev, 18. august 2016

Kui sookured hüüavad

Täna on ebameeldivalt vihmane ilm. Nii nagu eilegi oli. Ja üleeile. Üldiselt ongi meie kandi suvi näidanud enamasti oma märga palet. Seega soodsad olud pigem uute taimede istutamiseks kui peenarde rohimiseks ja hooldamiseks.
Vahepeal oli ikka kuivemaid hetki ka. Isegi eilses päevas. Otsustasin seega üleeile Bauhofist hea soodustusega ostetud lilled maha istutada. Muist tehtud, muist tegemata, hosta istutamine just pooleli kui kuulsin sookurgede hõikeid.
Tahtsin neid pildile püüda ja seega olin neid pikemat aega oodanud. Hõikusid juba ammu, kuid kahjuks mitte nägemisulatuses. Seekord olid nad aia kõrval põllu peal. Ja nüüd läks kiireks! 

Paul`s Glory, anna andeks, et su ajutiselt niimoodi ripakile jätsin, kuid kui üks hobi ajab teist taga, siis juhtub ju mõndagi.

Kured pildistatud, jätkasin istutamist. Kodu said:
Südame-emajuur
Madal kuutõverohi
Hosta Blue Vision
Hosta Paul`s Glory
Pojeng Kansas
Okaspuu mix ebaküpressi hõbedane vorm
Okaspuu mix ebaküpressi vähem hõbedane vorm


hõbedane

vähe hõbedat

madal kuutõverohi

südame-emajuur

hosta Blue Visionhosta Paul`s GloryHostad istutasin murusse. Kui vihm üle või vaiksemaks jääb, ühendan nad olemasoleva peenraga.

PS. Kui keegi oskab ebaküpressidele nimesid pakkuda, oleks vahva neid teada saada.

7 kommentaari:

Togram ütles ...

Kui ei tegeleta hoidistamisega, siis hamsterdatakse taimi ning otsitakse vihmapausi nende maha kükitamiseks :D

PS! Sookurgedest said päris ilusad pildid

mustkaaren ütles ...

Elupuukesed tunduvad olevat okaspuu mix, ebakypressilised.

Rahutu rahmeldaja ütles ...

Sookured on seda väärt küll, et hotakesel pisut oodata lasta :) aga elupuukestega olen Kaarnaga ühel meelel, et ebaküpressilised :)

Helve ütles ...

Aitähh, Kaaren ja Rahutu rahmeldaja. Tegin vigade paranduse. :)

Togram, Tänud Sulle pilti kiitmast! Arvestades seda, et käe pealt ja kaugelt tehtuna ja esimene kord seda objektiivi proovida, jäin ise ka suhteliselt rahule. Vähemalt esimene kogemus on olemas.

Eve Piibeleht ütles ...

eee...ma ei näe ühtegi kurepilti?

MUHEDIK ütles ...

Ka mina ei näe kurgi :(
Soovin Su ebaküpressidele pikka iga, kuigi ma neid ebaküpresside mix`e ei usalda. Kahtlustan, et nad on enamvähem sama õrnad kui need talvised pisikesed jõulupuud, aga võib juhtuda, et tõesti on valikus vaid külmakindlad sordid.

Helve ütles ...

Üks tundub ikkagi elupuuke olevat ja teine ebaküpress. Ja talvise valiku ebaküpressi väljanägemisega ka pole. Eks aeg näitab. Katsetama ju ikka peab. :)

Kurepostituse plaanin teha kunagi eraldi. Siis kui neid rohkem koguneb.