pühapäev, 26. juuni 2022

Valgeõieline pojeng "Top Brass"

 Paeonia lactiflora   Klehm 1968

Sordikirjeldus Sulev Savisaare raamatust "Pojeng":

Klehm sai sordi "Charley`s White" ristamisel oma seemikuga. Valgete kroonlehtedega, keskmise suurusega, tiheda, tolmukateta, poolkera-tüüpi täidisõie südames on suur heleroosa-kreemikirju tihe kera (nagu värviline lumepall). See on tekkinud tugevamatele kollastele petaloididele roosakate tippude tekkimise teel. Taoline tüüpiline poolkera-tüüpi õis tekib vaid rammusal mullal. Keskmise viljakusega mullal jätkub taimel tavaliselt jõudu vaid kroon-tüüpi õie moodustamiseks. Sel juhul järgneb valgetele kroonlehtedele väga lai helekollane staminoodidest "võru" e "krae", mille keskel kõrgub heleroosadest laiadest ja kõrgetest petaloididest tutt nagu kroon.

Keskhiline, puhmik keskmise kõrgusega (95 cm).


Minu aia "Top Brass", ühe taime õied mitmes arengujärgus.

Pildid 250622

Minul kasvab puhmik üsna viljakas mullas ja täispäikeses. Kuid rändava varjuga kohas kestab õitsemine kauem ja õied ei pleegi ära. Lõhnab imeliselt, meelõhnaline.Lisan ka "Charley`s White" pildi, mis pärit siit


"Charley`s White" ristamisel seemikuga on saadud ka "Top Brass"ile sarnane sort "Raspberry Sundae", kes on roosakam ja väga kõrge puhmikuga (110 cm). Pilt saadud siit2 kommentaari:

Trutto ütles ...

Väga ilus!

Mann ütles ...

See on nii huvitav kui palju pojengiõis sõltub valgusest, mullastikust, kasvueast jne. Ilus areng!