Aitäh kõigile, kelle abiga mu aed täienes uute liikide ja sortidega!
Aga kui vähegi võimalik, palun siis abiks tuvastamisel.
Sireli uus kodukotus on iidvana kivimüüri peal. Mulda on seal juba ohtrasti ja ega ma enne ei teadnudki, et sealt vana kiviaed läbi jookseb. Nüüd sireli istutamise käigus leidsin selle mulla alla mattunud kohaliku tähtsusega arheoloogilise väärtuse. Tegin kohati väljakavamisi, päris pikk jupike on teda säilinud. Enamus küll naabri krundi peal.
See taimeke peaks vist ronima, ütles Köögikata?
Must leeder?
Kas mingi mõõl?
Metspipar tunneb end paekivist püramiidi jalamil väga hästi. Muist nuias naabrinaine endale. Metspiprakasvatusküla!
Mis on selle taime nimi. Üles kaevati see luuderohu juurest, renoveerimisele minevast kiviktaimlast.
tipmine puksrohi (Pachysandra terminalis)
Luuderohi tunneb end ka maja idapoolses küljes suht normaalselt.
kolhise luuderohi (Hedera colchica)
Abikaas ütles, et mõisahärra lauk. Mison ta pärisnimi?
Rahvakeelne mõisnikulauk on õigesti longus lauk (Allium nutans),
Uusasukast kõrreline sundis mu mugavuse jalad kõhu alt välja ja otsustasin lõpuks ära, kuhu ja kuidas kõrreliste asumaa teha ja ikka juba siis tegingi.
See on titepeenras praegu.
lagodehhi pojengi seemik
Kollase lehega põõsake Muhediku aiast on ka titepeenras.
ebajasmiini kuldne vorm (Philadelphus coronarius ´Aureus´) Tegu isekülviga, ma ei tea kui tüüpiline ta on. Üldiselt tugevakasvuline, peaks olema kuskil eraldi tumeroheliste foonil
Köögikata kiviktaimla mix on hetkel titepeenra omand.
Hõbepuugi titepeenras.
siberi iris
päevaliilia
varretu kuningakepp (Abikaasa nimepruuk) - ja ongi varretu kuningakepp- puhkeb päikese loojudes (Oenothera acaulis)
kuldjuur
Muhediku aiast on suure kõverpeenra täiendused.
4 kommentaari:
See taim, kust paistab katteloori, on tipmine puksrohi (Pachysandra terminalis), siis kolhise luuderohi (Hedera colchica)Rahvakeelne mõisnikulauk on õigesti longus lauk (Allium nutans), ja ongi varretu kuningakepp- puhkeb päikese loojudes (Oenothera acaulis)
See kollase lehega põõsas peaks olema ebajasmiini kuldne vorm (Philadelphus coronarius ´Aureus´) Tegu isekülviga, ma ei tea kui tüüpiline ta on. Üldiselt tugevakasvuline, peaks olema kuskil eraldi tumeroheliste foonil. Ja ma vaatan piltidelt, et selle ebajasmiini ees oleval pildil oleks nagu lagodehhi pojengi seemik. Jõudsat kodunemist neile:)
leeder on must leeder Sambucus Nigra. Sordi nime täpselt ei tea - Jüri Annist, kelle käest ta kunagi ostsin ka ei teadnud - ise pakuksin kas Marginata või Aureo-Variegata. Ja kirjandust uurides - on need sordid äravahetamiseni sarnased ja vahest nimetatakse neid ka lihtsalt Variegataks
See ronija on sinise elulõnga põhiliik, clematis viticella, temast on mul pilt ja lingid mahhovite lehele kuskil eelmise aasta suve spetsiaalses postituses.
Kõrrelise (mingi tarna) esivanem on juuni alguse postituses kuskil.
Ja kiviktaimla mix koosnes (vist) looduslik valge kukehari, hanerohi, kollane roomav (või kooldunud) kukehari, harilik anemoon, nurmnelk, vist ka iisop. Kui nad kunagi suuremad on ja kahtlusi tekib, küsi üle.
aitäh teile, ise taas targem ja aed liigirikkam!
Postita kommentaar