neljapäev, 26. mai 2016

Kaktused

Kaktustefänn nagu ma olen, teen siinkohal ülevaate oma esimestest kaktustest.  Esimest talve talvitusid nad mul. Istutasin nad sügisel, septembris, koos pottidega kaktuste jaoks planeeritud alale.

24.mail siis seis selline:
Opuntia fragilis "Freiberg"


Kõige paremini talvitunud.  Pisikesed päkatsid olid juba sügisel olemas. Nüüd, kevadel on tekkinud kolm õienuppu! Kas näen ka ise nende õied ära?


Opuntia fragilis (ei tea, kas liik või sort)
 Kolme potiga. Ka kenasti talvitunud. Igas potis roheline kaktusetupsuke (või kaks) ja igal tupsul õienupuke. Kõige alumisel pildil oleva muldas mutt küll ära, kuid ei ta sellest hoolinud! Igatahes haakus ta imekiiresti ja imevalusalt mu sõrmega, tuli potist välja ja demonstreeris oma juurekest. :P Pistsin potti tagasi.Maadjas viigikaktusOli juba poole talve peal kui lumi sulas, pooleks murdunud ja alumine osa täitsa mäda mis mäda. Nüüd, mai lõpus vaatas ta aga mulle sellise näoga otsa, et palun, palun, päästa mind! Lõikasingi siis alumise, mädanenud osa ära ja roheka osa pistsin potti tagasi. Paar päeva hiljem lisasin ka kivikesed.
Ela ja sära! Küllap suudad! Oled ju vintske sell! :)Opuntia fragilis Kährilt (peab nime küsima :)  )Kaks potikest, kolm nupsukest. Kaks on kustunud, kolmas kasvatab õienuppu.


Siinkohal soojad tervitused ja tänud Rahmeldajamaale!

2 kommentaari:

MUHEDIK ütles ...

Tore, et tibud elus

Rahutu rahmeldaja ütles ...

Täitsa kena talvitumine üldisel taustal. Rahmeldajamaa terivtab vastu :D