Neljapäev, 26. juuni 2008

Beebid.

Lõuna- Eesti reisilt sai natuke beebisid kaasa toodud.

õhtu on juba ja varjud pikad, pole eriti hästi õnnestunud pildid, kuid meelespeaks endale siiski sobivad!

musta kuuse kaheaastane beebi


kolmekesi, musta kuuse beebid


kaks punaste tammede beebit ja eugenia enelas


tondipea, kasvab 25 cm kõrgeks, öeldi nii vähemalt!Valgete rooside juurde istutasin valge pojengi juurika (peremees oli pealsed maha niitnud),
kase alla hosta, suurelehelise, valge servaga.

Kasvuhoone täienes nelja õel üle jäänud piprataimega.


Beebid istutasin lillepeenrasse esialgul. Nad on tulevased pargipuud, -põõsad!
Üks must kuusk on ladvata, vaatame, kuidas edasi toimib!

3 kommentaari:

Trulla ütles ...

Iluks istutatud kuuskede puhul muide peab arvestama, et nad kipuvad endi alla laienevas joones sammalt koguma - meil olid tagaaia tagumises servas viis suurt kuuske ja nende alt sammal muudkui levis veidi kaugemal asuvale muruplatsile, nõnda et päris hirmus kohe, muru vägisi muudkui samblastus ära, kuuskede endi all oli aga täielik paks kohev samblamaastik. Nii et kuuskedele paika valides ehk tasuks seda arvesse võtta. (Kuusemetsas on maa justkui nagu puhtam ja ainult okkakihi all, aga üksikumalt kasvavad kuused vähemalt meie aias küll olid pöörased samblamagnetid ja levitajad. - Kas siis tulenevalt kuuseokaste happelisuse tasemest või ma ei teagi millest.)

MUHEDIK ütles ...

Aga sammal on ju lõpmata ilus. Kogu maailmas rajatakse isegi kunstlikult Jaapani aedade eeskujul samblaaedu. Ja ega sammal sinna tüki, kus muudel taimedel hea olla on, ta laieneb ikka sinna, kust muru niikuinii mingitel põhjustel häviks.

MUHEDIK ütles ...

Unustasin- ma kardan, et hostal on kase all võrdlemisi piinarikas olla. Ta vajab väga viljakat maad ja üksjagu niiskust. Kasejuured aga on ahned, joovad nii vee kui kasutavad kogu toidu.